E-learning WSH

W warunkach współczesnej, dynamicznej gospodarki oraz globalizacji przepływ wiedzy jest jednym z najwyżej cenionych zasobów. Jedną z dróg do zbudowania całościowego systemu zarządzania wiedzą jest przygotowanie i stworzenie systemu zarządzania szkoleniami w systemie e-learning. E-learning to metoda oparta na wykorzystaniu najnowszych technologii informacyjnych, umożliwiających kształcenie na odległość.

moodle-logo

 

W lutym 2005 roku powstał serwis e-learning Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach oparty o system Moodle. Jednym z zadań serwisu było przygotowanie materiałów w formie elektronicznej z zakresu podstaw informatyki (wykładów i ćwiczeń), sieci komputerowych, pracownia internetowa, internet i sieci komputerowe w logistyce, przedsiębiorstwo w internecie, biznes elektroniczny oraz wprowadzenie do informatyki gospodarczej (wykłady). Serwis jest dostępny dla wszystkich studentów studiów stacjonarnych, niestacjonarnych oraz eksternistycznych WSH, a także dla osób z zewnątrz. Powyższy system funkcjonuje do dnia dzisiejszego, w czerwcu 2009 przeszedł gruntowną reorganizację (łącznie ze zmianą serwera). Obecnie serwis spełnia funkcje dydaktyczne (kursy i szkolenia e-learning) oraz popularyzatorskie (aktualności i filmy edukacyjne, dostęp do baz indeksujących artykuły naukowe).

Portal nauczania na odległość E-learning WSH Moodle Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach zdobył prestiżową nagrodę X-tych Targów Edukacyjnych EDUKACJA, które odbyły się w dniach 31.III-2.IV.2005 w Kielcach - Produkt Klasy Marzeń 2005.

Adres serwisu: cel.wsh-kielce.edu.pl